Законопроєкт 12384 несе корупційні ризики, його не можна приймати — генерал-майор у відставці

Крім того, законопроєкт 12384 про стимулювання економічного розвитку галузі рибного господарства зневолює цілий ряд інших законів. Адже вони будуть суперечити один одному.

Законопроєкт 12384 несе корупційні ризики
Законопроєкт 12384 несе корупційні ризики

Про це в коментарі заявив експерший заступник керівника ГУБОЗ, заступник керівника спецпідрозділу «К» СБУ, генерал-майор у відставці Валерій Рацюк.

«Законопроєкт 12384 про стимулювання економічного розвитку галузі рибного господарства, який хочуть протягнути не просто сирий. Він несе в собі купу корупційних ризиків. Його писали під певну мету — інвестиції. А законодавство, щодо інвестицій, брудних коштів, як їх вносити і все інше на сьогодні вже існує. Не стверджую, що це законодавство досконале, але це законопроєкт зневолює цілий ряд інших законів. Зокрема, щось скасовує, а щось запроваджує. Тому у проєкті закону відсутні будь-які процедури з цього приводу. Зокрема, що проєкт закону може розроблятися від дозволу та відома територіальної громади. Зокрема, щодо відводу землі та її використання, тощо. А чи хтось при цьому цікавиться думкою громади та власника землі? Хтось цікавиться, а як громада планує розвивати ці території. Тому законопроєкт не можна виносити навіть на розгляд, не те що приймати у першому читанні», — каже В. Рацюк.

За його словами, даний законопрєкт мають в першу чергу погодити фахівці з водного та земельного права. Адже без узгодження з фахівцями та громадою даний законопроєкт несе ризики.

«Адже все це викликає протиріччя інтересів сторін. В першу чергу через те, що громада позбавляється своєї думки. Крім того, виникає питання легалізації коштів. Все має відбуватися на розсуд інвестора. Чомусь нікого не цікавить, а що це за особа, звідки ці кошти? А може це злочинний „общак“? Адже у особи, яка знаходиться під кримінальним переслідуванням могли все вилучити та накласти арешт. Тоді в нього не буде коштів. Однак, якщо він виграє справу, то застава повертається і тут знову постає питання — кому? Так само і з інвестиціями. Адже немає ідентифікації коштів та мети внесення інвестицій. Тому цей закон без опрацювання та поєднання з іншими законами працювати не буде», — каже В. Рацюк.

За його словами, жодної новизни в цьому законопроєкті немає.

«У нас що немає законодавства про інвестиції? Звичайно, що є. Тому ініціатор цього законопроєкту має пояснити, як уникнути корупційних ризиків та зловживання. Одна з них — легалізація брудних коштів, які треба ввести в оббіг. Крім того, даний законопроєкт має гармоніювати з діючими актами, а не суперечити їм. А виходить, що хтось з’являється і каже — я геній, зробіть так, як я хочу. А все це призведе до правової колізії. Адже закони будуть суперечити один одному. Крім того, як можна розробляти законопроєкт без погодження власника землі чи акваторії, а також без фахівців?», — резюмує В. Рацюк.