На Чернігівщині прокурорам повідомлено про підозри у викраденні документів, розголошенні даних слідства та хабарництві

Генеральна інспекція Офісу Генерального прокурора на підставі матеріалів ДБР повідомила про підозру двом прокурорам.

На Чернігівщині прокурорам повідомлено про підозри у викраденні документів
На Чернігівщині прокурорам повідомлено про підозри у викраденні документів

Заступник керівника однієї з окружних прокуратур Чернігівської області підозрюється у викраденні матеріалів кримінального провадження, колишній перший заступник керівника однієї з окружних прокуратур Черкаської області підозрюється у розголошенні даних слідства та зловживанні впливом, а також отриманні хабаря.

Так заступник керівника однієї з окружних прокуратур Чернігівської області організував викрадення матеріалів кримінального провадження щодо масштабного заволодіння державними землями в інтересах великого агрохолдингу.

Прокурор доручав слідчим та дізнавачам місцевого відділу поліції проводити виїмки у нотаріусів та органах контролю, щоб отримати оригінали землевпорядної документації. Замість десяток коробок з речовими доказами на експертизу передали коробку з непрофільними матеріалами — газетами та журналами.

Щоб приховати факт викрадення, прокурор разом зі спільником підробив супровідний лист, яким намагався легалізувати зникнення доказів. Це стало підставою набуття у власність земельних ділянок загальною площею понад 7 тис. га на користь власника агрохолдингу.

Йому повідомлено про підозру в організації викрадення офіційних документів та їх підробленні (ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 357, ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України). Кваліфікація дій підозрюваного буде уточнена після завершення всіх необхідних слідчих дій.

Крім того, про підозру повідомлено колишньому першому заступнику керівника однієї з окружних прокуратур Черкаської області. Він, використовуючи свої зв’язки, організував реєстрацію кримінального провадження в інтересах знайомого, передав слідчому вказівки щодо проведення допитів та виїмок, а також розголосив матеріали досудового розслідування третім особам.
За ці дії він отримав неправомірну вигоду.

Його дії кваліфіковано як зловживання впливом та розголошення даних досудового розслідування (ч. 2 ст. 369−2, ч. 2 ст. 387 КК України).

Щодо обох фігурантів слідчі ДБР скерували клопотання до суду про обрання запобіжних заходів.

ДБР послідовно викриває злочинні дії всередині правоохоронної системи. Закон один для всіх — незалежно від посади та регалій.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.