Вибори в Молдові і США та розпродаж української землі
У програмі розглянемо ситуацію в Молдові після президентських виборів, а також обговоримо можливі шляхи взаємних дій між нашими країнами щодо протидії московії.
Про американські вибори говоритимемо в контексті допомоги Україні та пошуку формули миру на прийнятних для нас умовах.
Також обговоримо нашу внутрішню Фронду — ворогів, які, прикриваючись війною, хочуть пустити з молотка українську землю.
Гість — Суддя Конституційного суду України у відставці Віктор Шишкін.
Рятування України — справа українців. Адже рятування утопаючого справа рук самого утопаючого. Хоча експрезидент П. Порошенко та президент В. Зеленський дивилися на Захід, сподіваючись, що він нам допоможе. Про це під час ефіру заявив Суддя Конституційного суду України (КСУ) у відставці Віктор Шишкін.
«Все одно, хто буде наступним президентом США, головне, щоб він проводив політику на користь України. Розумію, що рятування України — справа українців. Адже рятування утопаючого справа рук самого утопаючого. Хоча Порошенко, Зеленський дивилися на Захід, сподіваючись, що він нам допоможе. А треба було думати про себе. Найкращий для мене президент Рональд Рейган. Наразі на небосхилі американського політикуму, його не бачу. Якби такий політик був, то Україні надали б ракети, якими роздовбали б заводи та підприємства, де росія виготовляє дрони та інше озброєння. Наразі США очолять або Трамп або Гарріс», — каже В. Шишкін.
На його думку, кандидат у президента Д. Трамп є непередбачуваним.
«Він може розвернутися на всі 100%, якщо буде вважати з боку Кореї та Китаю загрозу для інтересів США та стане помічником України у війні з рф. Поки не відомо чи буде Гарріс проводити політику „шалтай- болтай“ щодо України, яку проводив Байден. Адже така політика нічого хорошого не дає нашій країні», — зазначає В. Шишкін.
Він підкреслив, що у США найнедемократичніша виборча система із ведучих країн світу.
«На відміну від депутатських, в них непрямі вибори президента. Адже є прокладка між народом та президентом. А сама система обирання виборників також недемократична. Наприклад (цифри умовні), в Штаті Луізіана 20 виборників, за демократів проголосувало 49%, а за республіканців — 51%. Ми б оцінили ці результати — 9 та 11%. А у США переможець отримує всі 20 голосів. А як же бути з волевиявленням 49%? Їх розтоптали. То хіба це демократична виборча система?», — підкреслює В. Шишкін.
Він підкреслив, що виборами у США стурбована не лише Україна, а і Європа, яка може почати займатися обороною майже самостійно.