Олігархічна влада: чому наша перемога нині виглядає примарною?
Європейський Банк Реконструкції та Розвитку відмовився фінансувати відновлення розбитої енергетичної системи України доки вона перебуває значною мірою у власності Ахметова.
Схоже, до наших західних партнерів починає потроху доходити, що неефективна олігархічна система, побудована в нашій країні, придатна лише до висмоктування грошей в кишені кількох кланових сімей. Така система геть непридатна не те, що до розвитку, а й до елементарного виживання, надто коли з нами воює такий потужний ворог разом з усією віссю зла.
Тиск західних партнерів це звичайно добре, але що тут має робити українська громадськість? Сидіти, склавши руки, чи все ж починати пробуджуватися й змушувати владу починати конче необхідний процес деолігархізації країни?
Про це й не тільки говоритимемо з Суддею Конституційного Суду України у відставці Віктором Шишкіним.
Всі Обленерго це надбання народу, а не олігархата, тому й природно, що Європейський Банк Реконструкції та Розвитку відмовився фінансувати відновлення розбитої енергетичної системи України доки вона перебуває значною мірою у власності олігарха Рината Ахметова. Про це під час ефіру заявив Суддя Конституційного Суду України у відставці Віктор Шишкін.
«Всі Обленерго — народні надбання, в не олігархата. До речі, оліграхат було закладено ще тоді, коли Кучма був прем’єр — міністром у 1992- 1993 роках. Тому всі Ахметови та Пінчуки — пташенята гнізда Кучми. Тому звичайно, що Європейський Банк Реконструкції та Розвитку відмовився фінансувати відновлення розбитої енергетичної системи України доки вона перебуває значною мірою у власності Ахметова. До речі, голова уряду Шмигаль, це людина Ахметова. Тому спрут дуже міцний. На жаль у 1990 роках Кучмі надали повноваження, які перевищували повноваження президента Кравчука. Такі повноваження були у вигляді декретів, які дорівнювалися до закону. Зокрема, роззброїли прокуратуру та її механізми впливу на всіх», — каже В. Шишкін.
За його словами, має відбутися націоналізація всього народного надбання.
«Олігархи повисмоктували всі соки з країни. Адже оборонка — доволі затратне явище. Олігархи разом із владою нічого не зробили для обороноздатності нашої країни. А олігархізація промисловості та економіки -це загибель для держави. До речі, олігархічний спрут душив і США. Для того, щоб його розірвати на початку 20 ст. Теодор Рузвельт першим запропонував деолірхезацію. У 30 роках це продовжив робити 32 президент США Франклін Рузвельт. Однак США тоді не загрожувала окупація. А Україні наразі вони загрожує, бо йде кривава війна з рф. Саме тому держава має все відібрати у олігархів. Адже це питання життя чи смерті нашої держави та народу. Нагадаю, що вся ця прихватизація була незаконною. Тому існує термін двосторонньої реституції. Тобто повернення сторін до статус-кво у первозданний вигляд. На це має бути політична воля», — резюмує експерт.