27 чер, 2017 0 Коментарів

За які пости в соцмережах можуть засудити в Україні

За які пости в соцмережах можуть засудити в Україні

Із початку 2014 року в України ухвалили 36 вироків за статтею про заклики до повалення влади, які були озвучені в публічних постах в соціальних мережах. Як пише DW, з початку 2017 року було відкрито 28 кримінальних справ проти адміністраторів сепаратистських груп за поширення закликів до насильницького розвалу конституційного ладу або захоплення влади.

Журналісти виявили у відкритому реєстрі судових рішень понад 50 вироків за статтею 109 («Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади»).

Із них 36 так чи інакше пов’язані з поширенням відповідних закликів через соціальні мережі.

Половина цих вироків стосується адміністраторів сепаратистських груп у заборонених нещодавно соцмережах «ВКонтакте» і «Однокласники», що діяли у Києві, Черкаській, Житомирській, Закарпатській та інших областях.

Декілька справ стосуються не адміністраторів, а громадян, які робили репости сепаратистських матеріалів на власних сторінках в соцмережах.

«Наявність у обвинувачених від кількох десятків до кількох сотень друзів або передплатників дозволила суду трактувати такі дії як «поширення закликів», – підкреслили журналісти.

Вироки по статті 109 були винесені не тільки за сепаратистську діяльність. Так, у лютому 2016 року суд міста Суми розглядав справу 22-річного студента, який на своїй сторінці «ВКонтакте» під ніком «Богдан Мазепа» зробив репост повідомлення однієї з націоналістичних груп: «Спокійної ночі, не дамо відродитися совку, не дамо толерантній Європі змусити нас прийняти біженців. Повалимо уряд і встановимо ОСОБА_3 на чолі з повстанцями».

Передбачене статтею 109 ККУ покарання за такі заклики – до трьох років позбавлення волі.

У вироках, які виносили українські суди щодо соцмереж, майже усі покарання призначені умовно. Обвинувачені, як правило, укладали угоду зі слідством або визнавали вину в залі суду, тож суд і враховував це як пом’якшувальну обставину і звільняв від покарання з випробувальним терміном від 1 року до 3.

https://www.infa.ua
Дев'ятьох адміністраторів антиукраїнських груп в соцмережах засудили у 2017
Події 26 травня, 2017

Дев'ятьох адміністраторів антиукраїнських груп в

Співробітники Служби безпеки України з початку травня припинили діяльність десяти власників та...


Незважаючи на блокування ВКонтекті СБУ продовжує боротьбу з її антиукраїнськими групами
Події 26 травня, 2017

Незважаючи на блокування ВКонтекті СБУ продовжує

СБУ викрила адміністраторів груп в Київській, Херсонській та Харківській областях...


Екс-генерала СБУ оголосили в міжнародний розшук
Події 14 лют, 2017

Екс-генерала СБУ оголосили в міжнародний розшук

Екс-генерала СБУ оголосили у міжнародний розшук за заклики до насильницької зміни, повалення...


Юрій Буздуган: Томос необхідний, але його недостатньо
Коментарі 0 Комментариев

Юрій Буздуган: Томос необхідний, але його недостатньо

Дуже добре, що ми маємо Томос, але головне питання полягає в іншому. Потрібно забезпечити гарантоване виживання для всіх українців. Більшість з них є не підприємцями, а найманими працівниками. Вони мають отримувати достатню зарплату для...

18 гру, 2018
Олександр Хара: ОБСЄ – це не той інструмент, який може зупинити війну
Коментарі 0 Комментариев

Олександр Хара: ОБСЄ – це не той інструмент, який може зупинити війну

Питання не в некомпетентності спостерігачів ОБСЄ. Справа в тому, що на сьогодні не існує наддержавних структур, здатних виконати свою функцію, так як ми хотіли б. Просто є вада сучасної системи міжнародних відносин. Які б гарні чи погані люди не...

17 гру, 2018
Сергій Дацюк: протести  «жовтих жилетів» – це класичний бунт
Коментарі 0 Комментариев

Сергій Дацюк: протести «жовтих жилетів» – це класичний бунт

Демонстранти нездатні здійснити революцію: ні філософську, ні політичну. Вони навіть не зможуть призвести своїми діями до побудови нової архітектури Європи, або нової економічної політики Франції. Вони нічого зробити нездані. І тут не допоможе ні...

13 гру, 2018