27 чер, 2017 0 Коментарів

За які пости в соцмережах можуть засудити в Україні

За які пости в соцмережах можуть засудити в Україні

Із початку 2014 року в України ухвалили 36 вироків за статтею про заклики до повалення влади, які були озвучені в публічних постах в соціальних мережах. Як пише DW, з початку 2017 року було відкрито 28 кримінальних справ проти адміністраторів сепаратистських груп за поширення закликів до насильницького розвалу конституційного ладу або захоплення влади.

Журналісти виявили у відкритому реєстрі судових рішень понад 50 вироків за статтею 109 («Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади»).

Із них 36 так чи інакше пов’язані з поширенням відповідних закликів через соціальні мережі.

Половина цих вироків стосується адміністраторів сепаратистських груп у заборонених нещодавно соцмережах «ВКонтакте» і «Однокласники», що діяли у Києві, Черкаській, Житомирській, Закарпатській та інших областях.

Декілька справ стосуються не адміністраторів, а громадян, які робили репости сепаратистських матеріалів на власних сторінках в соцмережах.

«Наявність у обвинувачених від кількох десятків до кількох сотень друзів або передплатників дозволила суду трактувати такі дії як «поширення закликів», – підкреслили журналісти.

Вироки по статті 109 були винесені не тільки за сепаратистську діяльність. Так, у лютому 2016 року суд міста Суми розглядав справу 22-річного студента, який на своїй сторінці «ВКонтакте» під ніком «Богдан Мазепа» зробив репост повідомлення однієї з націоналістичних груп: «Спокійної ночі, не дамо відродитися совку, не дамо толерантній Європі змусити нас прийняти біженців. Повалимо уряд і встановимо ОСОБА_3 на чолі з повстанцями».

Передбачене статтею 109 ККУ покарання за такі заклики – до трьох років позбавлення волі.

У вироках, які виносили українські суди щодо соцмереж, майже усі покарання призначені умовно. Обвинувачені, як правило, укладали угоду зі слідством або визнавали вину в залі суду, тож суд і враховував це як пом’якшувальну обставину і звільняв від покарання з випробувальним терміном від 1 року до 3.

https://www.infa.ua
Дев'ятьох адміністраторів антиукраїнських груп в соцмережах засудили у 2017
Події 26 травня, 2017

Дев'ятьох адміністраторів антиукраїнських груп в

Співробітники Служби безпеки України з початку травня припинили діяльність десяти власників та...


Незважаючи на блокування ВКонтекті СБУ продовжує боротьбу з її антиукраїнськими групами
Події 26 травня, 2017

Незважаючи на блокування ВКонтекті СБУ продовжує

СБУ викрила адміністраторів груп в Київській, Херсонській та Харківській областях...


Екс-генерала СБУ оголосили в міжнародний розшук
Події 14 лют, 2017

Екс-генерала СБУ оголосили в міжнародний розшук

Екс-генерала СБУ оголосили у міжнародний розшук за заклики до насильницької зміни, повалення...


Віктор Жердицький: замість реальної декомунізації у нас показуха
Коментарі 0 Комментариев

Віктор Жердицький: замість реальної декомунізації у нас показуха

Українцям треба позбутися комплексу меншовартості. Але ті хлопці, які сьогодні керують державними установами не мають такої мети. Бо досягнення її є важкою і кропіткою працею, яка робиться з любов'ю до свого народу. А ось знести 300 пам'ятників і...

21 вер, 2018
Микола Голомша: чому влада не використовує докази про 36 затриманих росіян у Гаазькому суді?
Коментарі 0 Комментариев

Микола Голомша: чому влада не використовує докази про 36 затриманих росіян у Гаазькому суді?

Зараз треба відправити про них данні до Міжнародного суду в Гаазі, куди двічі зверталася Україна. Зокрема, щодо подій в Криму і в ОРДЛО. Але ці звернення виявилися безрезультатними. У прокурора МКС виникли зауваження до нашої держави. Вони...

20 вер, 2018
Микола Голомша: українці чітко оцінюють градус справедливості
Коментарі 0 Комментариев

Микола Голомша: українці чітко оцінюють градус справедливості

Вони зрозуміли, що депортація Тимура Тумгоєва – абсолютно неприйнятна річ. За вітчизняним законодавством в Україні панує верховенство права, яке базується на принципах соціальної справедливості і моралі. Таке є не у всіх країнах світу. Саме тому,...

19 вер, 2018