Шість українських закладів потрапили до Світового рейтингу університетів та наукових установ

Центр світових рейтингів університетів (CWUR) оприлюднив перелік найкращих освітніх і наукових установ 2022—2023 років. До видання від України потрапили п‘ять українських наукових установ і один заклад вищої освіти.

Шість українських закладів потрапили до Світового рейтингу університетів та наукових установ

У рейтинг увійшли 19,788 тис. установ, а ті, що здобули першість, увійшли до списку Global 2000.

«П"ять потужних українських наукових установ і один університет потрапили у перелік найкращих у світі. Серед них Харківський фізико-технічний інститут, який був під обстрілами російських окупантів у березні і мужньо вистояв, захистивши Україну і весь світ від екологічної катастрофи», — зазначив Сергій Шкарлет.

Українські заклади, що увійшли до списку Global 2000:

  1. Національний науковий центр «Харківський фізико-технічний інститут» — 1120 за світовим рейтингом;
  2. Київський національний університет імені Тараса Шевченка — 1472 за світовим рейтингом;
  3. Інститут ядерних досліджень НАН України — 1709 за світовим рейтингом;
  4. Інститут кібернетики імені В. М. Глушкова НАН України — 1740 за світовим рейтингом;
  5. Інститут сцинтиляційних матеріалів НАН України — 1898 за світовим рейтингом;
  6. Інститут теоретичної фізики імені Н. Н. Боголюбова НАН України -1899 за світовим рейтингом.

Рейтингова система CWUR використовує цілісний підрахунок — а не мінімальні бали чи пороги — для оцінювання ефективності організації відповідно до місії, бачення та цілей установ. Рейтингова система CWUR — це комплексний аудит діяльності установи. Найкращі вищі навчальні заклади світу були оцінені CWUR на основі поданих даних та/або незалежним аудитом на основі загальнодоступної інформації, а їхні сучасні рейтинги з’являються за посиланням.

Довідково

Центр світових рейтингів університетів (CWUR) є провідною консалтинговою організацією, яка надає поради щодо політики, стратегічне розуміння та консультаційні послуги урядам та університетам для покращення результатів освіти та досліджень.

З 2012 року CWUR публікує єдиний академічний рейтинг світових університетів, який оцінює якість освіти, працевлаштування випускників, якість викладання і результати досліджень, не покладаючись на опитування та надані університетські дані.

Нагадаємо, Сергій Шкалет розповів про організацію освітнього процесу в закладах професійної, фахової передвищої та вищої освіти.