15 років ув’язнення за перехід на бік ворога – прокуратура домоглася максимального покарання за держзраду

За публічного обвинувачення Вінницької обласної прокуратури суд визнав винним та засудив громадянина України за державну зраду (ч. 1 ст. 111 КК України). Суд підтримав позицію прокурора і призначив максимальну міру покарання – позбавлення волі на строк 15 років.

Прокурором в суді доведено, що чоловік, який проживав на тимчасово окупованій території України – так званій «ДНР», прибув до військового комісаріату у м. Макіївці Донецької області для добровільної мобілізації. Його внесли до особового складу збройних сил РФ, він отримав посаду старшини та звання прапорщика. Аналогічні звання він раніше мав у лавах Збройних Сил України.

Після цього,він разом з іншими військовослужбовцями РФ, вибули з тимчасово окупованої території Донецької області на підконтрольну Україні територію для участі у бойових діях. У березні 2022 року в ході бойового зіткнення зі Збройними Силами України на території Миколаївської області засуджений з ішними військовослужбовцями РФ були захоплені в полон українськими військовими та доставлені до правоохоронних органів.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчим відділом Управління СБУ у Вінницькій області.