Ось чому «зачистили» усіх гетьманів після Петра Дорошенка
Дем’ян Гнатович (Многогрішний), Іван Самойлович, Іван Мазепа представляють та інші відомі широкому загалу гетьмани насправді представляють лише так звану Гетьманщину — лівобережжя Дніпра.
Ця частина української держави Військо Запорозьке була відколота від решти України й перетворена на таке собі ОРДЛО 17-го сторіччя, з якого українськи колаборанти разом з московитами здійснювали постійні напади на автентичне Військо Запорозьке, яке продовжувало боротьбу за власну державність на правобережжі Дніпра. Що ми знаємо про цю Україну, про її боротьбу, її гетьманів?
У цій програмі говоритимемо про гетьманів української держави Військо Запорозьке, про те, чому вони не визнавали лівобережних гетьманів, а також про те, чому й нині в наших підручниках сором'язливо замовчується історія справжньої української держави, а натомість підсовується нам московитський проєкт «Гетьманьщина», який подається як вся Україна.
Гість програми — незалежний дослідник історії України Сергій Коваленко.
москва завжди намагалася зіцьковувати українців одного проти одного. Про це під час етеру заявив незалежний дослідник історії України Сергій Коваленко.
Він зазначив, що принцип «розділяй і володарюй» якнайкраще засвоїла московія щодо поневолених нею народів. Граючи на внутрішніх розбіжностях, зіцьковуючи між собою посполитих і старшину вона створювала ситуацію нестабільності, яка завжди грала їй на користь.
Друге правило, яке втілювала в життя московія, це крадіжка чужої історії з подальшим перекручуванням її та поданням у збоченому вигляді, коли виглядало так, що сам поневолений народ є нездатним до державотворення й мріє лише про те, щоб до нього швидше прийшли московити. Так трапилося й з історією України, коли ми фактично вивчаємо історію підмосковної третини України, яку пізніше назвуть «Гетьманщиною"(період з 1663-го до 1982-го року). У той час як про історію автентичної держави Військо Запорозьке, яка проіснувала до 1714-го року, останнім гетьманом якої був Пилип Орлик, нам практично нічого не відомо.
Сергій Коваленко також наголосив, що сьогодні слід серйозно переглянути й українську історіографію, яка здебільшого подається москвоцентрично. Насамперед це стосується шкільної літератури. Як приклад він навів підручник з історії 2016-го року видання, де історія України 17-го сторіччя взагалі нахабно перегручена й наповнена історичними персонажами (наприклад «гетьман Іван Дудка»), яких взагалі ніколи не існувало.