16 кві, 2018 0 Коментарів

«Київавтодор» дав «прокладці» 86 мільйонів на дощову каналізацію біля Лаври із коштовними трубами

«Київавтодор» дав «прокладці» 86 мільйонів на дощову каналізацію біля Лаври із коштовними трубами

КК «Київавтодор» 11 квітня за результатами тендеру замовила ТОВ «Натеко Енерго Монтаж» реконструкцію дощової каналізації біля Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври за 85,95 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Роботи мають виконати цьогоріч, але фінансування на 2018 рік складає 10 тис грн., а договір діє до кінця 2021 року. Фірма застосовуватиме тунелепрохідницький комплекс Herrehknecht AVN 1200C по 1 715 грн./год. Він орендований у прописаного в тому ж будинку ТОВ «Трансальянсгруп» Гіулі Ерадзе, яким керує Святослав Пузняк.

За підсумковою відомістю ресурсів, залізобетонні безнапiрнi труби для мікротунелювання ТС 120.30.5М із діаметром умовного проходу 1 200 мм коштують 22 977 грн. за метр (тут і далі тендерні ціни вказано без ПДВ і доставки).
«Київавтодор» дав «прокладці» 86 мільйонів на дощову каналізацію біля Лаври із коштовними трубами
За даними сайту їхнього виробника ТОВ «Комбінат будіндустрії», такі труби за кресленнями ТОВ «Концерн «Київпідземшляхбуд» мають довжину 3 м, металеве з’єднувальне кільце, гумове ущільнююче кільце, компресійну прокладку з ДСП і важать 4 698 кг. Отже, у перерахунку на тони їхня тендерна ціна становить 14 671 грн./т. Це майже у десять разів дорожче від залізобетону, з якого зроблені ці труби.

Натомість звичайні залізобетонні безнапiрнi труби ТС 120.30-2 із таким же діаметром умовного проходу 1 200 мм купили вдев’ятеро дешевше – по 2 560 грн./м. «Комбінат будіндустрії» продає їх на 19% дорожче – по 3 059 грн./м.
«Київавтодор» дав «прокладці» 86 мільйонів на дощову каналізацію біля Лаври із коштовними трубами
Залізобетонні тюбінги облицювання тунелю типу ТК-3 замовили по 6 250 грн./куб. м.

Залізобетонні блоки зовнішнього оброблення шахтних стволів купили за такими цінами: Дз/Двн=6,79/6,35м – по 10 373 грн./куб. м, Дз/Двн=4,3/4,0м – по 13 591 грн./куб. м, Дз/Двн=5,82/5,5м – по 14 211 грн./куб. м.

Кабель АПвЭгаПу-15 1х120мм2(г)35 придбали по 312 грн./м. У лютому 2017 року його можна було знайти у продажу на ринку в півтора рази дешевше – по 213 грн./м.

На заробітну плату піде 9,50 млн грн., тобто 11% загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще 2,5% – 2,15 млн грн.

Ціна угоди на 1,5% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 87,25 млн грн.

ТОВ «НТБ Київ» скаржилось в АМКУ на дискримінаційну вимогу щодо залучення конкретного комплексу Herrehknecht AVN 1200C. За словами скаржника, цей дорогий спеціалізований комплекс представлений в Україні в єдиному екземплярі однією фірмою, яка в 2015 році брала участь у тендері «Київавтодору» на капремонт колектора дощової каналізації на проспекті Правди. За даними «ВДЗ», ті торги виграв «Київпідземшляхбуд», а єдиним суперником було ПАТ «Київметробуд».

Скаржник також зазначив, що в разі виключення з тендерної документації умови щодо застосування саме цього комплексу він виконуватиме роботи іншим комплексом. Разом із тим, наразі в нього немає аналогічного комплексу.

На засіданні «Київавтодор» заявив, що проект передбачає будівництво 30% колектора методом мікротунелювання комплексом Herrehknecht AVN 1200C через складні гідрогеологічні умови: на цій ділянці неможливе штучне водозниження та заморожування ґрунтів. Решта може будуватися прохідницьким щитом, штольневим і відкритим методами. Також він наголосив, що техзавдання містить примітку «або еквівалент».

Адмінколегія вирішила, що фірма «НТБ Київ» не довела неможливість залучення до мікротунелювання вказаного комплексу чи аналога, і відмовила в задоволенні скарги.

Власниками «Натеко Енерго Монтаж» є Ольга Біркадзе та Олександр Володимирович Омельченко. За даними системи «YouControl», останній також володіє ТОВ «Строй Енерго Інвест» з жінкою на ім’я Ліа Нешта, ТОВ «Аквасістем Груп» із Володимиром Володимировичем Омельченком, ГО «Справедлива мета» з Тетяною Вальчук, Дмитром Дніпровим і Світланою Дорошкиною. А Біркадзе володіє ТОВ «Бізол» із Гіулі Ерадзе – вищезгаданою засновницею орендодавця комплексу Herrehknecht AVN 1200C.

Єдиним конкурентом було ТОВ «Київспецтунельбуд» Юрія Куяна, екс-директора ТОВ «Управління по будівництву тунелів і підземних споруд спеціального призначення» із числа партнерів «Київпідземшляхбуду». До нього «УБТ І ПССН» керував Гальчук, а зараз її очолює Вараздат Григорян. Фірма вказує в якості власного сайт «Київпідземшляхбуду».

Сам «Київпідземшляхбуд», який має комплекс Herrehknecht AVN 1200C, контролюють екс-нардеп від Партії регіонів Валерій Борисов, очільник передвиборчого штабу Партії регіонів в Києві на виборах 2012 року, та його син Дмитро Борисов. Обидва у 2015 році йшли у Київраду від партії «Єдність» Олександра Олександровича Омельченка.
Фірма депутата отримала ще чверть мільярда на шматок траси у Хмельницькій області
Події 13 бер, 2018

Фірма депутата отримала ще чверть мільярда на

Служба автомобільних доріг у Хмельницькій області 7 березня за результатами тендерів замовила ПАТ...


Одеський порт дав чверть мільярда на причал з рекордним днопоглибленням
Події 28 лют, 2018

Одеський порт дав чверть мільярда на причал з

Адміністрація Одеського морського порту 23 лютого за результатами тендеру замовила ТОВ...


Мішалов програв партнеру водоканалівця 149 мільйонів на коштовний ремонт стадіону в Дніпрі
Події 09 лют, 2018

Мішалов програв партнеру водоканалівця 149

КП «Спорт-Інвест» Дніпропетровської міської ради 2 лютого за результатами тендеру замовило ТОВ «СК...


ЧОМУ МАЙДАН СТАЄ ЗНОВУ АКТУАЛЬНИМ?
Коментарі 0 Комментариев

ЧОМУ МАЙДАН СТАЄ ЗНОВУ АКТУАЛЬНИМ?

Ви згодні з тим, що нам треба змінити систему? Але ж для цього необхідно прибрати весь правлячий клас, який стоїть на її сторожі. Чи можна це здійснити шляхом представницької демократії – відповідь для більшості очевидна – НІ (для цього варто лише...

22 бер, 2019
Микола Голомша: кожен випускник школи має володіти українською мовою
Коментарі 0 Комментариев

Микола Голомша: кожен випускник школи має володіти українською мовою

Тільки тоді перед цією молодою людиною відкриються перспективи в державі під назвою Україна. В іншому випадку, без знання української мови, вона виявиться непридатною для державної служби. Крім того, навіть, маючи здобутий фах, такий громадянин...

20 бер, 2019
Сергій Дацюк: нам бракує системної культурної політики
Коментарі 0 Комментариев

Сергій Дацюк: нам бракує системної культурної політики

Загальна культурна політика повинна пояснити, що ми робимо і наскільки швидко. Будь-які мовні закони, що виходять по за її межі, приречені на недієвість та невиконання. Відповідно, будь-які непогані ідеї, через свою окремішність не матимуть...

20 бер, 2019