21 гру, 2017 0 Коментарів

Прикордонники показали, як будуть зчитувати біометрику

Прикордонники показали, як будуть зчитувати біометрику

Державна прикордонна служба України презентувала систему фіксації біометричних даних іноземців та осіб без громадянства.

Демонстрація роботи системи відбулася 21 грудня в столичному аеропорту "Київ", інформує прес-центр Держприкордонслужби.

Інформація з неї передаватиметься до Національної системи верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства.

На думку секретаря РНБО Олександра Турчинова, завдяки таким технічним засобам та введенню системи, яка пов’язана не тільки з Міграційною службою, а й з СБУ та МВС, значно посиляться як контррозвідувальні заходи, так і боротьба з криміналітетом.

Сьогодні технічні засоби Держприкордонслужби дозволяють зчитувати виготовлені за міжнародними стандартами ІКАО закордонні паспорти, в тому числі з вбудованим чіпом, ІD-картки та водійські посвідчення.

157 діючих пунктів пропуску обладнано засобами для зчитування інформації з біометричних документів, а 126 пунктів пропуску підключено до баз даних Інтерполу.

З серпня 2017 року інформаційна система прикордонного відомства автоматично підраховує кількість дозволених діб перебування іноземців в Україні. Сьогодні законодавство дозволяє перебувати іноземцю до 90 діб протягом 180 діб.

"Введена система дає більш високу гарантію, що до нас не будуть потрапляти сумнівні елементи з країн Азії, Близького Сходу в тому числі з Російської Федерації", – зазначив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Держприкордонслужба готується до зняття відбитків всіх 10 пальців. Обов’язкову фіксацію біометричних даних застосовуватимуть у відповідності до визначеного МЗС переліку 71 країни (у т.ч. РФ), які віднесено до категорії ризику. Решта іноземців – за результатами аналізу та оцінки ризиків.

Зазначається, що запуск системи фіксації біометричних даних іноземців та осіб без громадянства буде здійснюватися поетапно, а саме – з 1 січня 2018 року старт системи відбудеться у столичних міжнародних аеропортах та в пунктах пропуску українсько-російської ділянки державного кордону.

В подальшому ця система буде активно впроваджуватися на всіх ділянках державного кордону України.


Прикордонники показали, як будуть зчитувати біометрику
Прикордонники показали, як будуть зчитувати біометрику
Прикордонники показали, як будуть зчитувати біометрику
База Інтерполу в пунктах пропуску спрацювала більше тисячі разів з початку року - ДПСУ
Події 06 чер, 2017

База Інтерполу в пунктах пропуску спрацювала

З початку 2017 року база даних Інтерполу, до якої підключена Державна прикордонна служба України,...


Пункти пропуску на кордонах Україні готові до біометричного контролю
Події 20 кві, 2017

Пункти пропуску на кордонах Україні готові до

Прикордонні пункти пропуску України обладнані засобами біометричного контролю та мають доступ до...


В аеропорту “Бориспіль” затримали п'ятьох іноземців, яких розшукував Інтерпол
Події 09 гру, 2016

В аеропорту “Бориспіль” затримали п'ятьох

Учора прикордонники в аеропорту “Бориспіль” не пропустили двох громадян Ізраїлю, які намагались...


Ледниковый период
Коментарі 0 Комментариев

Ледниковый период

Друзья и коллеги, я, так же как и вы, искренне желаю кардинального улучшения бизнес климата в нашей стране и, в первую очередь, правил работы для МСБ, ибо это, уже в среднесрочной перспективе экономического развития, архи важно, что уже говорить о...

19 жов, 2018
На Харківщині у фермера-пенсіонера захопили частину врожаю
Коментарі 0 Комментариев

На Харківщині у фермера-пенсіонера захопили частину врожаю

Зібрати кукурудзу замість Миколи Гайкова захотів інший фермер – Юрій Ковальчук. У минулому він був «гаманцем» загиблого регіонала Євгена Кушанарьова....

19 жов, 2018
Віктор Жердицький: Росія – це окрема орда
Коментарі 0 Комментариев

Віктор Жердицький: Росія – це окрема орда

Найбільше на фальшування української історії вплинула Москва часів Петра І та Катерини ІІ. Зокрема, Катерина ІІ створила спеціальний департамент, який знищував правду про минуле українців. У ньому корегували події, що відбувалися за часів Русі. Від...

18 жов, 2018