03 травня, 2017 0 Коментарів 157 Преглядів

"Енергоатом" оголосив тендер на будівництво ЦСВЯП на 939 млн грн

"Енергоатом" оголосив тендер на будівництво ЦСВЯП на 939 млн грн

Держпідприємство "НАЕК "Енергоатом" оголосило тендер на будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП, Іванківський р-н Київської обл.).

Відповідно до тендерної документації держпідприємства в системі ProZorro, очікувана вартість робіт становить до 939 млн 83,567 тис. грн (з ПДВ).

Роботи мають бути завершені протягом 24 місяців з моменту укладання договору або орієнтовно до 20 липня 2019 року.

Тендерні пропозиції приймаються до 6 червня 2017 року. Сума забезпечення - 4,5 млн грн.

Раніше "Енергоатом" уклав договір на підготовку будмайданчика для ЦСВЯП, яку мають завершити в серпні 2017 року. Ділянка залізничного полотна протяжністю 5,8 км між наявною лінією Вільча-Янів і будівельним майданчиком ЦСВЯП має бути збудована до травня 2018 року.

Як повідомлялося, "Енергоатом" за підсумками міжнародного тендеру 2005 року уклав угоду про будівництво ЦСВЯП з Holtec International. Додаткова угода до угоди від 26 січня 2015 року передбачає, що проектування і будівництво сховища виконуватиме "Енергоатом", а спеціальне обладнання для сухого зберігання відпрацьованого ядерного палива і його транспортування постачатиме корпорація Holtec. У новій редакції договору також передбачена передача українській стороні технології Holtec із виробництва контейнерів для зберігання ВЯП.

Holtec до кінця 2020 року поставить для ЦСВЯП 94 системи зберігання ВЯП, подальше їх виробництво відбуватиметься в Україні.

Спорудження ЦСВЯП дасть змогу НАЕК значно скоротити витрати, пов'язані з поводженням із ВЯП, яке нині переважно вивозиться на тимчасове зберігання до РФ. ВЯП із шести енергоблоків ВВЕР-1000 Запорізької АЕС не вивозиться до РФ, а зберігається в пристанційному СВЯП сухого контейнерного типу (ССВЯП), введеному в експлуатацію в 2001 році.

Розроблене київським "Енергопроект" техніко-економічне обґрунтування передбачає проектну місткість ЦСВЯП у 16,53 тис. відпрацьованих тепловиділяючих елементів, зокрема 12,01 тис. - із блоків ВВЕР-1000, 4,52 тис. - ВВЕР-440. При цьому ємність пускового комплексу становить 3,62 тис. збірок, зокрема 2,51 тис. - із ВВЕР-1000.

"Енергоатом" розраховує до жовтня 2017 року залучити у Bank of America Merrill Lynch (BofA-ML) $250 млн на спорудження ЦСВЯП. За словами президента "Енергоатому" Юрія Недашковського, НАЕК наразі фінансує роботи із ЦСВЯП за рахунок передбачених НКРЕКП коштів у тарифі компанії на відпуск електроенергії.

"Енергоатом" є оператором усіх чотирьох чинних АЕС України. Експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.

http://ua.interfax.com.ua


РАЕС завтра відключить третій енергоблок
Новини України 10 бер, 2017

РАЕС завтра відключить третій енергоблок

Завтра буде відключений від мережі енергоблок №3 Рівненської АЕС (ВВЕР-1000) для виконання...


Розслідування у справі Мартиненка триває
Новини України 12 січ, 2017

Розслідування у справі Мартиненка триває

Детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) продовжують розслідувати провадження...


Нардеп розповів про шляхи зменшення залежності України від російського ядерного палива
Новини України 05 січ, 2017

Нардеп розповів про шляхи зменшення залежності

За даними Держстатистики, залежність України від російського постачання ядерного палива сягає...Додати коментарій

оновити, якщо не видно коду

Дебальцеве 2015. Шлях позивного «Дід»
Війна / Аналітика 0 Комментариев

Дебальцеве 2015. Шлях позивного «Дід»

Моє ім'я Федір Шолудько, я боєць 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади. Побратими мене прозвали «Дідом», бо на момент боїв за Дебальцеве я мав повних 60 років. Друзі інколи запитували: «Чи був у тебе на війні страх?». Ні, я не боявся, бо пішов на...

18 лют, 2018 90
Адвокат Дмитро Іванов: слідчі ізолятори забиті військовими
Аналітика 0 Комментариев

Адвокат Дмитро Іванов: слідчі ізолятори забиті військовими

На території, де ведуться бойові дії, працює Кримінальний кодекс мирних часів. Його категорично не можна застосовувати в умовах війни. Будь-який обшук і виявлення зброї, спричинять звинувачення наших бійців у всіх тяжких гріхах....

14 лют, 2018 1 797
Украина имеет все шансы стать мировым лидером
Аналітика 0 Комментариев

Украина имеет все шансы стать мировым лидером

Вопрос не в МВФ, а в том, какую позицию занимают украинские чиновники в этих переговорах и насколько они учитывают в них интересы Украины....

13 лют, 2018 199